Kazimierz Deyna

Przeglądaj

Marsz dla życia. Już w najbliższą niedzielę w Starogardzie

Sobotni wieczór 10 czerwca i niedzielne popołudnie 11 czerwca podobnie jak w wielu polskich miastach, w Starogardzie upłyną pod znakiem „Rodziny”. Wspólna modlitwa, marsz dla życia pod hasłem „Czas na rodzinę!” oraz finałowy koncert zespołu Joszko Broda to atrakcje na najbliższy weekend.

W sobotę 10 czerwca w Kościele św. Katarzyny o godz. 17.30 odbędzie się Msza św „bez prądu” za życie. Po Mszy Św. nastąpi adoracja oraz indywidualne błogosławieństwo dla rodzin.

W niedzielę 11 czerwca Bractwo Małych Stópek i Stowarzyszenie Starogardzkich Rodzin zapraszają wszystkich mieszkańców Starogardu na wspólny marsz dla życia. Pod hasłem „Czas na rodzinę!” zebrani wyruszą o godz. 14.00 spod Kościoła św. Wojciecha i przemaszerują ulicami miasta na Rynek. Na znak jedności i uznania wartości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, organizatorzy zachęcają wszystkich do ubrania się na biało.

Marsz poprzedzi wspólna Msza Św. o godz. 12.30. Przed Kościołem św. Wojciecha odbędzie się też zbiórka pieluch dla Fundacji Małych Stópek.

Całość zakończy wspólne świętowanie na Rynku, które umili występ znanej dziecięcej formacji Joszko Broda.