Jesteś w społeczności lokalnej

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza dorosłe osoby niepełnosprawne intelektualnie i fizycznie bądź ze sprzężoną niepełnosprawnością, nieaktywne zawodowo, potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu do zapoznania się z ofertą dziennych ośrodków wsparcia funkcjonujących w jego strukturach.

Głównym celem funkcjonowania Środowiskowych Domów Samopomocy MOPS w Starogardzie Gdańskim jest zapewnienie osobom niepełnosprawnym oparcia społecznego, pozwalającego na zaspokojenie ważnych potrzeb życiowych, usamodzielnienie się i integrację społeczną. Podstawą działania takich domów jest organizowanie terapii mającej prowadzić do aktywizacji życiowej, społecznej, a także zawodowej w oparciu o współpracę z rodziną oraz lokalną społecznością.

Środowiskowe Domy Samopomocy MOPS oferują interesujące zajęcia terapeutyczne i rehabilitacyjne codziennie (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 7:30 do 17:00.

Szczegółowe informacje na temat oferty oraz procedury przyjęcia uczestnika zajęć w ŚDS uzyskać można w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy Al. Jana Pawła II 6 w Starogardzie Gdańskim od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30 lub pod numerem telefonu (58) 562-09-48. Informacji udziela pani Aleksandra Formela. Można także zgłosić się bezpośrednio do dziennych ośrodków wsparcia przy Al. Jana Pawła II 5 (w budynku Miejskiego Przedszkola Nr 6), przy Al. Jana Pawła II 6 (budynek sąsiadujący z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej) oraz przy ul. Pelplińskiej 3.

ngg_shortcode_0_placeholder” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″] 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support