Bracia wystąpią podczas DNI STAROGARDU

Rockowy zespół BRACIA założony przez Wojciecha Cugowskiego i Piotra Cugowskiego wystąpi 30 czerwca br. podczas Dni Starogardu – V Wielkiego Jarmarku Kociewskiego.

Dni Starogardu to wielkie święto miasta i jego mieszkańców. Od czterech lat w pierwszy weekend lipca starogardzianie i nie tylko bawią się wspólnie na wielkim jarmarku kociewskim, koncertach i występach znanych polskich kabaretów. Również w tym roku nie zabraknie wielkich emocji. Wiemy już na pewno, że w piątek 30 czerwca wystąpi jedna z najlepszych polskich grup rockowych – BRACIA.

Zespół BRACIA istnieje od 2001 roku i jest obecnie jednym z najbardziej cenionych zespołów rockowych w Polsce. Na czele formacji stoją bracia Piotr i Wojciech Cugowscy.

W ubiegłym roku kapela obchodziła 15-lecie swojego istnienia. Ma w dorobku cztery znakomite  albumy: „Fobrock”, „Tribute to Queen”, „Zapamiętaj” oraz „Zmienić zdarzeń bieg”. Przeboje takie jak; „Nad przepaścią”, „Wierzę w lepszy świat”, „Po drugiej stronie chmur”, czy „Niepisane” sprawiły, że ich ostatnie „dziecko”  zdobyło status platynowej płyty.

Najnowszy projekt muzyczny Piotra i Wojtka Cugowskich, to zespół… CUGOWSCY, który tworzą z ojcem Krzysztofem Cugowskim – legendarnym wokalistą nieistniejącej już Budki Suflera. Ich płyta „Zaklęty Krąg” miała swoją premierę 30 września 2016 roku. To bardzo różnorodna płyta. Nie brak tu hardrockowych riffów, z których słyną Bracia, nie brak też bluesowych fascynacji nestora tego muzycznego rodu. To po prostu solidna dawka przebojowego grania mocno zakorzeniona w tradycyjnym rocku.

Piotr Cugowski jest jednym z najlepszych polskich wokalistów. Współpracował m. in. z legendarnym współzałożycielem zespołu „Deep Purple” Jonem Lordem oraz z całą czołówką polskiej sceny muzycznej. Zdobył Grand Prix festiwalu Zjednoczonej Europy w Zielonej Górze za wykonanie utworu Czesława Niemena „Jednego Serca”. Piotr Cugowski ma również na swoim koncie tytułowe piosenki do filmów „Syberiada Polska” oraz „Miasto 44”.

Wojtek Cugowski to bardzo ceniony w branży muzycznej gitarzysta, wokalista, kompozytor i aranżer.

Zapraszamy !!!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support